W3 2017

Date
October 1
Country
Poland
City
Warsaw

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 124 39

Fighters in event

NameNationalityClub
Pawel Ponichtera
Jędrzej Szlachetka
Filip Fica Akademia Broni
Antoni Olbrychski Akademia Szermierzy
Grzegorz Sarna Akademia Szermierzy
Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel Akademia Szermierzy
Jaroslaw Kokot Akademia Szermierzy
Bolesław Tekielski Akademia Szermierzy
Artur Węgrodzki ARMA Poland
Daniel Karkotka ARMA Poland
Andrzej Kurczyński ARMA Poland
Marcin Czarnecki ARMA Poland
Dominik Piwowarczyk ARMA Poland Bielsko-Biala
Radosław Barański ARMA Poland Kraków
Karol Zakrzewski ARMA Poland Kraków
Antoni Figiel ARMA Poland Kraków
Tomasz Lipert ARMA Poland Poznan
Bartosz Grząślewicz ARMA Poland Poznan
Maciej Kwiek ARMA Poland Poznan
Marek Helman ARMA Poland Poznan
Maciej Borys ARMA Poland Warszawa
Krzysztof Janus ARMA Poland Warszawa
Krzysztof Markowski ARMA Poland Warszawa
Maciej Talaga ARMA Poland Warszawa
Jakub Wrzalik ARMA Poland Warszawa
Rafal Kramek ARMA Poland Wroclaw
Jakub Marcickiewicz ARMA Poland Wroclaw
Ziemowit Podwysocki ARMA Poland Wroclaw
Piotr Mikołajczak Fechtschule Gdańsk
Stanisław Nagórski Fechtschule Gdańsk
Paweł Cieleń Fechtschule Gdańsk
Łukasz Dąbrowski Fechtschule Gdańsk
Kazimierz Szadkowski Fechtschule Gdańsk
Aleksander Dynarek Mordschlag Łódź
Pawel Mamelka Mordschlag Łódź
Bartosz Starko Szkoła Fechtunku Gryf
Krzysztof Kozak Szkoła Fechtunku Gryf
Szymon Ożóg Szkoła Fechtunku Gryf
Artur Jurczyk Vectir

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Group Phase Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel Krzysztof Kozak LOSS WIN
Group Phase Łukasz Dąbrowski Daniel Karkotka WIN LOSS
Group Phase Marcin Czarnecki Radosław Barański LOSS WIN
Group Phase Artur Jurczyk Krzysztof Kozak LOSS WIN
Group Phase Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel Daniel Karkotka LOSS WIN
Group Phase Łukasz Dąbrowski Radosław Barański WIN LOSS
Group Phase Artur Jurczyk Marcin Czarnecki WIN LOSS
Group Phase Daniel Karkotka Krzysztof Kozak LOSS WIN
Group Phase Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel Radosław Barański LOSS WIN
Group Phase Łukasz Dąbrowski Marcin Czarnecki WIN LOSS
Group Phase Artur Jurczyk Daniel Karkotka WIN LOSS
Group Phase Krzysztof Kozak Radosław Barański LOSS WIN
Group Phase Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel Marcin Czarnecki LOSS WIN
Group Phase Łukasz Dąbrowski Artur Jurczyk WIN LOSS
Group Phase Daniel Karkotka Radosław Barański LOSS WIN
Group Phase Krzysztof Kozak Marcin Czarnecki WIN LOSS
Group Phase Łukasz Dąbrowski Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel WIN LOSS
Group Phase Artur Jurczyk Radosław Barański LOSS WIN
Group Phase Daniel Karkotka Marcin Czarnecki WIN LOSS
Group Phase Łukasz Dąbrowski Krzysztof Kozak LOSS WIN
Group Phase Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel Artur Jurczyk LOSS WIN
Group Phase Stanisław Nagórski Paweł Cieleń WIN LOSS
Group Phase Bartosz Grząślewicz Andrzej Kurczyński WIN LOSS
Group Phase Antoni Olbrychski Pawel Ponichtera WIN LOSS
Group Phase Stanisław Nagórski Ziemowit Podwysocki WIN LOSS
Group Phase Paweł Cieleń Bartosz Grząślewicz WIN LOSS
Group Phase Antoni Olbrychski Andrzej Kurczyński WIN LOSS
Group Phase Pawel Ponichtera Ziemowit Podwysocki WIN LOSS
Group Phase Stanisław Nagórski Bartosz Grząślewicz WIN LOSS
Group Phase Paweł Cieleń Antoni Olbrychski LOSS WIN
Group Phase Pawel Ponichtera Andrzej Kurczyński LOSS WIN
Group Phase Bartosz Grząślewicz Ziemowit Podwysocki WIN LOSS
Group Phase Stanisław Nagórski Antoni Olbrychski LOSS WIN
Group Phase Paweł Cieleń Pawel Ponichtera LOSS WIN
Group Phase Ziemowit Podwysocki Andrzej Kurczyński LOSS WIN
Group Phase Antoni Olbrychski Bartosz Grząślewicz WIN LOSS
Group Phase Stanisław Nagórski Pawel Ponichtera WIN LOSS
Group Phase Paweł Cieleń Andrzej Kurczyński LOSS WIN
Group Phase Antoni Olbrychski Ziemowit Podwysocki WIN LOSS
Group Phase Pawel Ponichtera Bartosz Grząślewicz WIN LOSS
Group Phase Stanisław Nagórski Andrzej Kurczyński WIN LOSS
Group Phase Paweł Cieleń Ziemowit Podwysocki WIN LOSS
Group Phase Aleksander Dynarek Antoni Figiel WIN LOSS
Group Phase Jaroslaw Kokot Szymon Ożóg WIN LOSS
Group Phase Marek Helman Krzysztof Janus WIN LOSS
Group Phase Aleksander Dynarek Artur Węgrodzki WIN LOSS
Group Phase Antoni Figiel Szymon Ożóg LOSS WIN
Group Phase Marek Helman Jaroslaw Kokot WIN LOSS
Group Phase Krzysztof Janus Artur Węgrodzki WIN LOSS
Group Phase Aleksander Dynarek Szymon Ożóg WIN LOSS
Group Phase Marek Helman Antoni Figiel WIN LOSS
Group Phase Jaroslaw Kokot Krzysztof Janus LOSS WIN
Group Phase Artur Węgrodzki Szymon Ożóg LOSS WIN
Group Phase Marek Helman Aleksander Dynarek LOSS WIN
Group Phase Krzysztof Janus Antoni Figiel WIN LOSS
Group Phase Jaroslaw Kokot Artur Węgrodzki WIN LOSS
Group Phase Marek Helman Szymon Ożóg WIN LOSS
Group Phase Aleksander Dynarek Krzysztof Janus LOSS WIN
Group Phase Jaroslaw Kokot Antoni Figiel WIN LOSS
Group Phase Marek Helman Artur Węgrodzki WIN LOSS
Group Phase Krzysztof Janus Szymon Ożóg WIN LOSS
Group Phase Aleksander Dynarek Jaroslaw Kokot LOSS WIN
Group Phase Antoni Figiel Artur Węgrodzki LOSS WIN
Group Phase Jędrzej Szlachetka Piotr Mikołajczak LOSS WIN
Group Phase Maciej Kwiek Pawel Mamelka WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Krzysztof Markowski WIN LOSS
Group Phase Pawel Mamelka Jędrzej Szlachetka WIN LOSS
Group Phase Maciej Kwiek Krzysztof Markowski WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Piotr Mikołajczak WIN LOSS
Group Phase Krzysztof Markowski Jędrzej Szlachetka WIN LOSS
Group Phase Maciej Kwiek Piotr Mikołajczak WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Pawel Mamelka WIN LOSS
Group Phase Maciej Kwiek Jędrzej Szlachetka WIN LOSS
Group Phase Pawel Mamelka Piotr Mikołajczak WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Maciej Kwiek LOSS WIN
Group Phase Krzysztof Markowski Piotr Mikołajczak WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Jędrzej Szlachetka WIN LOSS
Group Phase Pawel Mamelka Krzysztof Markowski WIN LOSS
Group Phase Maciej Borys Jakub Wrzalik LOSS WIN
Group Phase Karol Zakrzewski Dominik Piwowarczyk LOSS WIN
Group Phase Rafal Kramek Bolesław Tekielski LOSS WIN
Group Phase Karol Zakrzewski Jakub Wrzalik LOSS WIN
Group Phase Bolesław Tekielski Dominik Piwowarczyk LOSS WIN
Group Phase Rafal Kramek Maciej Borys WIN LOSS
Group Phase Bolesław Tekielski Jakub Wrzalik LOSS WIN
Group Phase Dominik Piwowarczyk Maciej Borys WIN LOSS
Group Phase Rafal Kramek Karol Zakrzewski LOSS WIN
Group Phase Dominik Piwowarczyk Jakub Wrzalik LOSS WIN
Group Phase Karol Zakrzewski Maciej Borys LOSS WIN
Group Phase Rafal Kramek Dominik Piwowarczyk LOSS WIN
Group Phase Bolesław Tekielski Maciej Borys LOSS WIN
Group Phase Rafal Kramek Jakub Wrzalik LOSS WIN
Group Phase Karol Zakrzewski Bolesław Tekielski WIN LOSS
Group Phase Maciej Talaga Kazimierz Szadkowski WIN LOSS
Group Phase Grzegorz Sarna Jakub Marcickiewicz WIN LOSS
Group Phase Tomasz Lipert Bartosz Starko LOSS WIN
Group Phase Maciej Talaga Jakub Marcickiewicz WIN LOSS
Group Phase Grzegorz Sarna Tomasz Lipert LOSS WIN
Group Phase Kazimierz Szadkowski Bartosz Starko LOSS WIN
Group Phase Maciej Talaga Tomasz Lipert LOSS WIN
Group Phase Grzegorz Sarna Kazimierz Szadkowski LOSS WIN
Group Phase Jakub Marcickiewicz Bartosz Starko LOSS WIN
Group Phase Maciej Talaga Grzegorz Sarna WIN LOSS
Group Phase Kazimierz Szadkowski Jakub Marcickiewicz WIN LOSS
Group Phase Grzegorz Sarna Bartosz Starko DRAW DRAW
Group Phase Kazimierz Szadkowski Tomasz Lipert LOSS WIN
Group Phase Maciej Talaga Bartosz Starko LOSS WIN
Group Phase Jakub Marcickiewicz Tomasz Lipert WIN LOSS
One Eighth Final Maciej Kwiek Jaroslaw Kokot WIN LOSS
One Eighth Final Krzysztof Kozak Jakub Wrzalik LOSS WIN
One Eighth Final Tomasz Lipert Krzysztof Janus WIN LOSS
One Eighth Final Łukasz Dąbrowski Aleksander Dynarek WIN LOSS
One Eighth Final Marek Helman Pawel Mamelka WIN LOSS
One Eighth Final Stanisław Nagórski Bartosz Starko WIN LOSS
One Eighth Final Filip Fica Dominik Piwowarczyk WIN LOSS
One Eighth Final Antoni Olbrychski Radosław Barański WIN LOSS
Quarter Final Maciej Kwiek Jakub Wrzalik LOSS WIN
Quarter Final Łukasz Dąbrowski Tomasz Lipert WIN LOSS
Quarter Final Marek Helman Stanisław Nagórski WIN LOSS
Quarter Final Filip Fica Antoni Olbrychski LOSS WIN
Semi Final Łukasz Dąbrowski Jakub Wrzalik LOSS WIN
Semi Final Marek Helman Antoni Olbrychski LOSS WIN
Bronze Final Łukasz Dąbrowski Marek Helman WIN LOSS
Final Antoni Olbrychski Jakub Wrzalik LOSS WIN