W3 2016

Date
October 2
Country
Poland
City
Warsaw

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 151 40

Fighters in event

NameNationalityClub
Bas Doeksen De Academie voor Middeleeuwse Europese Krijgskunsten
Filip Lotarski
Jacek Łabanowski
Kamil Chmielewski
Kamil Piotrowski
Łukasz Kwiatek
Marek Ogonowski
Filip Fica Akademia Broni
Jaroslaw Kokot Akademia Szermierzy
Michal Grabowski Akademia Szermierzy
Antoni Olbrychski Akademia Szermierzy
Grzegorz Sarna Akademia Szermierzy
Magdalena Sedkiewicz Akademia Szermierzy
Rafal Kalus Akademia Szermierzy
Michal Mastalerz ARMA Poland
Andrzej Kurczyński ARMA Poland
Daniel Karkotka ARMA Poland
Karol Zakrzewski ARMA Poland Kraków
Maciej Kwiek ARMA Poland Poznan
Marek Helman ARMA Poland Poznan
Pawel Wojciak ARMA Poland Poznan
Paweł Białasiewicz ARMA Poland Warszawa
Piotr Grygiel ARMA Poland Warszawa
Konrad Świderek ARMA Poland Warszawa
Maciej Talaga ARMA Poland Warszawa
Jakub Marcickiewicz ARMA Poland Wroclaw
Rafal Kramek ARMA Poland Wroclaw
Piotr Mikołajczak Fechtschule Gdańsk
Marcin Ewiak Fechtschule Gdańsk
Łukasz Dąbrowski Fechtschule Gdańsk
Paweł Cieleń Fechtschule Gdańsk
Kazimierz Szadkowski Fechtschule Gdańsk
Sebastian Kiszka Fechtschule Gdańsk
Aleksander Dynarek Mordschlag Łódź
Pawel Mamelka Mordschlag Łódź
Kamil Siatkowski Mordschlag Łódź
Krzysztof Kruczyński Mordschlag Łódź
Rafał Szmajda Mordschlag Łódź
Krzysztof Kozak Szkoła Fechtunku Gryf
Michał Wiesner Szkoła Fechtunku Gryf

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Group Phase Grzegorz Sarna Kamil Chmielewski LOSS WIN
Group Phase Krzysztof Kozak Filip Lotarski WIN LOSS
Group Phase Kazimierz Szadkowski Michal Mastalerz WIN LOSS
Group Phase Marek Ogonowski Rafał Szmajda WIN LOSS
Group Phase Grzegorz Sarna Filip Lotarski WIN LOSS
Group Phase Kazimierz Szadkowski Kamil Chmielewski LOSS WIN
Group Phase Krzysztof Kozak Marek Ogonowski DRAW DRAW
Group Phase Michal Mastalerz Rafał Szmajda LOSS WIN
Group Phase Kazimierz Szadkowski Filip Lotarski WIN LOSS
Group Phase Grzegorz Sarna Krzysztof Kozak DRAW DRAW
Group Phase Kamil Chmielewski Rafał Szmajda WIN LOSS
Group Phase Michal Mastalerz Marek Ogonowski LOSS WIN
Group Phase Grzegorz Sarna Kazimierz Szadkowski WIN LOSS
Group Phase Filip Lotarski Rafał Szmajda LOSS WIN
Group Phase Michal Mastalerz Krzysztof Kozak LOSS WIN
Group Phase Kamil Chmielewski Marek Ogonowski WIN LOSS
Group Phase Grzegorz Sarna Rafał Szmajda WIN LOSS
Group Phase Kazimierz Szadkowski Krzysztof Kozak LOSS WIN
Group Phase Filip Lotarski Marek Ogonowski LOSS WIN
Group Phase Michal Mastalerz Kamil Chmielewski DRAW DRAW
Group Phase Kazimierz Szadkowski Rafał Szmajda WIN LOSS
Group Phase Grzegorz Sarna Marek Ogonowski WIN LOSS
Group Phase Krzysztof Kozak Kamil Chmielewski WIN LOSS
Group Phase Michal Mastalerz Filip Lotarski DRAW DRAW
Group Phase Kazimierz Szadkowski Marek Ogonowski LOSS WIN
Group Phase Krzysztof Kozak Rafał Szmajda WIN LOSS
Group Phase Grzegorz Sarna Michal Mastalerz WIN LOSS
Group Phase Filip Lotarski Kamil Chmielewski LOSS WIN
Group Phase Kamil Siatkowski Piotr Mikołajczak DRAW DRAW
Group Phase Łukasz Dąbrowski Daniel Karkotka WIN LOSS
Group Phase Michal Grabowski Andrzej Kurczyński WIN LOSS
Group Phase Marek Helman Krzysztof Kruczyński DRAW DRAW
Group Phase Kamil Siatkowski Daniel Karkotka WIN LOSS
Group Phase Andrzej Kurczyński Piotr Mikołajczak WIN LOSS
Group Phase Łukasz Dąbrowski Krzysztof Kruczyński WIN LOSS
Group Phase Marek Helman Michal Grabowski WIN LOSS
Group Phase Andrzej Kurczyński Daniel Karkotka LOSS WIN
Group Phase Łukasz Dąbrowski Kamil Siatkowski WIN LOSS
Group Phase Marek Helman Piotr Mikołajczak WIN LOSS
Group Phase Kamil Siatkowski Andrzej Kurczyński DRAW DRAW
Group Phase Marek Helman Daniel Karkotka WIN LOSS
Group Phase Łukasz Dąbrowski Michal Grabowski WIN LOSS
Group Phase Marek Helman Kamil Siatkowski WIN LOSS
Group Phase Łukasz Dąbrowski Andrzej Kurczyński WIN LOSS
Group Phase Michal Grabowski Piotr Mikołajczak WIN LOSS
Group Phase Marek Helman Andrzej Kurczyński WIN LOSS
Group Phase Łukasz Dąbrowski Piotr Mikołajczak WIN LOSS
Group Phase Michal Grabowski Daniel Karkotka DRAW DRAW
Group Phase Łukasz Dąbrowski Marek Helman DRAW DRAW
Group Phase Kamil Siatkowski Michal Grabowski LOSS WIN
Group Phase Daniel Karkotka Piotr Mikołajczak DRAW DRAW
Group Phase Maciej Talaga Bas Doeksen WIN LOSS
Group Phase Antoni Olbrychski Pawel Wojciak WIN LOSS
Group Phase Marcin Ewiak Kamil Piotrowski DRAW DRAW
Group Phase Rafal Kramek Łukasz Kwiatek LOSS WIN
Group Phase Bas Doeksen Pawel Wojciak WIN LOSS
Group Phase Maciej Talaga Kamil Piotrowski WIN LOSS
Group Phase Rafal Kramek Antoni Olbrychski LOSS WIN
Group Phase Marcin Ewiak Łukasz Kwiatek LOSS WIN
Group Phase Pawel Wojciak Kamil Piotrowski LOSS WIN
Group Phase Bas Doeksen Antoni Olbrychski LOSS WIN
Group Phase Maciej Talaga Łukasz Kwiatek LOSS WIN
Group Phase Rafal Kramek Marcin Ewiak LOSS WIN
Group Phase Bas Doeksen Kamil Piotrowski WIN LOSS
Group Phase Pawel Wojciak Łukasz Kwiatek LOSS WIN
Group Phase Antoni Olbrychski Marcin Ewiak WIN LOSS
Group Phase Maciej Talaga Rafal Kramek WIN LOSS
Group Phase Bas Doeksen Łukasz Kwiatek LOSS WIN
Group Phase Antoni Olbrychski Kamil Piotrowski WIN LOSS
Group Phase Rafal Kramek Pawel Wojciak WIN LOSS
Group Phase Maciej Talaga Marcin Ewiak WIN LOSS
Group Phase Kamil Piotrowski Łukasz Kwiatek LOSS WIN
Group Phase Bas Doeksen Rafal Kramek LOSS WIN
Group Phase Maciej Talaga Antoni Olbrychski LOSS WIN
Group Phase Marcin Ewiak Pawel Wojciak WIN LOSS
Group Phase Rafal Kramek Kamil Piotrowski WIN LOSS
Group Phase Antoni Olbrychski Łukasz Kwiatek WIN LOSS
Group Phase Bas Doeksen Marcin Ewiak WIN LOSS
Group Phase Maciej Talaga Pawel Wojciak WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Karol Zakrzewski WIN LOSS
Group Phase Aleksander Dynarek Jaroslaw Kokot LOSS WIN
Group Phase Jakub Marcickiewicz Paweł Białasiewicz DRAW DRAW
Group Phase Sebastian Kiszka Piotr Grygiel DRAW DRAW
Group Phase Aleksander Dynarek Karol Zakrzewski LOSS WIN
Group Phase Filip Fica Paweł Białasiewicz DRAW DRAW
Group Phase Jaroslaw Kokot Piotr Grygiel LOSS WIN
Group Phase Sebastian Kiszka Jakub Marcickiewicz LOSS WIN
Group Phase Aleksander Dynarek Paweł Białasiewicz DRAW DRAW
Group Phase Jaroslaw Kokot Karol Zakrzewski WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Sebastian Kiszka WIN LOSS
Group Phase Jakub Marcickiewicz Piotr Grygiel WIN LOSS
Group Phase Karol Zakrzewski Paweł Białasiewicz LOSS WIN
Group Phase Aleksander Dynarek Sebastian Kiszka DRAW DRAW
Group Phase Jaroslaw Kokot Jakub Marcickiewicz DRAW DRAW
Group Phase Filip Fica Piotr Grygiel WIN LOSS
Group Phase Sebastian Kiszka Karol Zakrzewski LOSS WIN
Group Phase Jaroslaw Kokot Paweł Białasiewicz DRAW DRAW
Group Phase Aleksander Dynarek Piotr Grygiel WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Jakub Marcickiewicz DRAW DRAW
Group Phase Sebastian Kiszka Paweł Białasiewicz LOSS WIN
Group Phase Karol Zakrzewski Piotr Grygiel WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Jaroslaw Kokot WIN LOSS
Group Phase Aleksander Dynarek Jakub Marcickiewicz LOSS WIN
Group Phase Paweł Białasiewicz Piotr Grygiel WIN LOSS
Group Phase Jaroslaw Kokot Sebastian Kiszka DRAW DRAW
Group Phase Karol Zakrzewski Jakub Marcickiewicz WIN LOSS
Group Phase Filip Fica Aleksander Dynarek WIN LOSS
Group Phase Magdalena Sedkiewicz Rafal Kalus LOSS WIN
Group Phase Maciej Kwiek Michał Wiesner WIN LOSS
Group Phase Pawel Mamelka Konrad Świderek LOSS WIN
Group Phase Paweł Cieleń Jacek Łabanowski LOSS WIN
Group Phase Magdalena Sedkiewicz Michał Wiesner LOSS WIN
Group Phase Pawel Mamelka Rafal Kalus LOSS WIN
Group Phase Maciej Kwiek Paweł Cieleń DRAW DRAW
Group Phase Jacek Łabanowski Konrad Świderek DRAW DRAW
Group Phase Pawel Mamelka Michał Wiesner LOSS WIN
Group Phase Maciej Kwiek Magdalena Sedkiewicz WIN LOSS
Group Phase Rafal Kalus Jacek Łabanowski DRAW DRAW
Group Phase Paweł Cieleń Konrad Świderek WIN LOSS
Group Phase Pawel Mamelka Magdalena Sedkiewicz DRAW DRAW
Group Phase Jacek Łabanowski Michał Wiesner LOSS WIN
Group Phase Maciej Kwiek Konrad Świderek WIN LOSS
Group Phase Paweł Cieleń Rafal Kalus LOSS WIN
Group Phase Magdalena Sedkiewicz Jacek Łabanowski LOSS WIN
Group Phase Maciej Kwiek Pawel Mamelka WIN LOSS
Group Phase Paweł Cieleń Michał Wiesner LOSS WIN
Group Phase Rafal Kalus Konrad Świderek WIN LOSS
Group Phase Pawel Mamelka Jacek Łabanowski WIN LOSS
Group Phase Paweł Cieleń Magdalena Sedkiewicz WIN LOSS
Group Phase Maciej Kwiek Rafal Kalus WIN LOSS
Group Phase Konrad Świderek Michał Wiesner DRAW DRAW
Group Phase Paweł Cieleń Pawel Mamelka DRAW DRAW
Group Phase Maciej Kwiek Jacek Łabanowski LOSS WIN
Group Phase Magdalena Sedkiewicz Konrad Świderek WIN LOSS
Group Phase Rafal Kalus Michał Wiesner LOSS WIN
One Eighth Final Łukasz Dąbrowski Jakub Marcickiewicz WIN LOSS
One Eighth Final Maciej Kwiek Marek Helman WIN LOSS
One Eighth Final Łukasz Kwiatek Michał Wiesner LOSS WIN
One Eighth Final Maciej Talaga Paweł Białasiewicz WIN LOSS
One Eighth Final Filip Fica Krzysztof Kozak WIN LOSS
One Eighth Final Grzegorz Sarna Michal Grabowski WIN LOSS
One Eighth Final Rafal Kalus Marek Ogonowski WIN LOSS
One Eighth Final Antoni Olbrychski Karol Zakrzewski WIN LOSS
Quarter Final Łukasz Dąbrowski Maciej Kwiek WIN LOSS
Quarter Final Maciej Talaga Michał Wiesner WIN LOSS
Quarter Final Filip Fica Grzegorz Sarna WIN LOSS
Quarter Final Antoni Olbrychski Rafal Kalus LOSS WIN
Semi Final Łukasz Dąbrowski Maciej Talaga LOSS WIN
Semi Final Filip Fica Rafal Kalus WIN LOSS
Bronze Final Łukasz Dąbrowski Rafal Kalus WIN LOSS
Final Maciej Talaga Filip Fica LOSS WIN